Kasy fiskalne online 2018 – 2023 – planowane zmiany i terminy wprowadzenia.

Kasy fiskalne online będą i to całkiem niedługo. Ustawodawca opublikował projekt ustawy, która podaje konkretne terminy wymiany kas dla poszczególnych branż.

Sprawdź, co się zmieni w 2018 r. i kolejnych latach, jakie nowości planuje w urządzeniach fiskalnych online ustawodawca oraz co powinna mieć kasa fiskalna online.

Dnia 18 września 2017 r. na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji pojawił się Projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy – Prawo o miarach.

Pozwala on wstępnie zapoznać się ze zmianami, które nas czekają na rynku kas fiskalnych. Projekt ustawy wyznacza konkretne terminy wymiany urządzeń fiskalnych.

Kasa fiskalna ERGO dla prawników , lekarzy i sklepu.

ZAMÓW WERSJĘ DEMO!

  Czemu ustawodawca wprowadza kasy fiskalne online?

  Bazując na doświadczeniach innych krajów, które wprowadziły kasy fiskalne online, działania takie mają swoje uzasadnienie. Najważniejszą kwestią dla ministerstwa finansów stało się uszczelnienie systemu podatkowego.

  System, który będzie przekazywał dane dotyczących obrotu i kwot podatku należnego ewidencjonowanego za pomocą kasy fiskalnej stanowi jedno z kluczowych narzędzi do walki z tzw. szarą strefą.

  Jak wiemy jednym z rodzajów oszustw jest mechanizm polegający na tym, że w przypadku gdy klient nie zabierze paragonu z kasy fiskalnej, sprzedający, za pieniądze, wystawiają do takich paragonów tzw. „puste faktury” na firmy, którzy na ich podstawie dokonują odliczenia podatku VAT oraz zawyżają koszty podatkowe.

  Jakie branże zostaną objęte obowiązkiem nowych urządzeń (kasy fiskalne online) już w 2018?

  Czytając projekt proponowanych zmian, możemy się dowiedzieć, że szczególnie zostaną potraktowane wybrane branże i dla nich obowiązek posiadania kasy fiskalnej online zostanie przyspieszony.

  Pozostali podatnicy będą mieli możliwość używania dotychczasowych kas fiskalnych.

  Mając na uwadze informacje z organów kontroli skarbowej, ustawodawca podjął decyzję, że następujące branże będą musiały posiadać nowe kasy fiskalne online wcześniej:

  • usługi motoryzacyjne i wulkanizacyjne,
  • sprzedaż benzyny silnikowej,
  • oleju napędowego,
  • gazu przeznaczonego do napędu silników spalinowych,
  • usługi gastronomiczne i budowlane,
  • usługi fryzjerskie,
  • kosmetyczne i kosmetologiczne,
  • usługi w zakresie krótkotrwałego zakwaterowania oraz usługi fitness.

  Terminy wprowadzania – kasy fiskalne online dla poszczególnych branż.

  W projekcie ustawy możemy się dowiedzieć, że ustawodawca przewiduje skrócenia terminu ważności potwierdzeń dla kas z elektronicznym zapisem kopii do dnia 31.12.2023 r., a dla kas z kopią papierową do dnia 31.12.2019 r. oraz wprowadzenia regulacji, zgodnie z którą w przypadku zapełnienia się pamięci fiskalnej kasy z kopią papierową, pamięć ta nie podlega wymianie.

  Stopniowa wymiana kas ma kilka wyjątków. Przyspieszoną wymianą objęte będą branże, najbardziej narażone na nieprawidłowości związane z ewidencjonowaniem, zdaniem organów kontrolnych. Są nimi:

  • stacje benzynowe oraz usługi motoryzacyjne i wulkanizacyjne – obowiązek wymiany na kasy fiskalne online to 1 stycznia 2019 r.
  • usługi gastronomiczne i budowlane – w ich przypadku to 1 lipca 2019 r.
  • usługi kosmetyczne, fryzjerskie, fitness oraz w zakresie krótkiego zakwaterowania – 1 stycznia 2020 r.

  Dofinansowanie dla kasy fiskalne online. Proponowane zmiany.

  Proponowane zmiany przewidują zmiany w systemie dofinansowania. Przewiduje się refundację w wysokości 90 % ceny zakupu (bez podatku), nie więcej niż 1000 zł, tylko w przypadku nabycia nowego rodzaju kas.

  Regulacja ta ma na celu promowanie nowego rodzaju kas do ewidencjonowania obrotu i kwot podatku należnego.

  PROMOCJE  / GRATISY / PAKIETY

  Pakiet bezpieczeństwa GRATIS!

  Kup u nas jakiekolwiek urządzanie fiskalne – a koszt zakupu zapasowej kasy fiskalnej wyniesie 0 zł.

  Zestaw sprzedażowy z kasa REVO.

  Idealny zestaw w cenie kasy!

  Papier termiczny wszystkie rozmiary najtaniej w POSBOX

  Dostawa papieru termicznego GRATIS!

  ZAUFALI NAM

  Zmiana zasad finansowania dla kasy fiskalnej online.

  W rozporządzeniu możemy przeczytać, że ustawodawca, oprócz zakupu kasy, dopuści możliwość stosowania przez podatników do prowadzenia ewidencji kas rejestrujących, które są nabyte lub używane na podstawie umowy najmu, dzierżawy, leasingu lub umów o podobnym charakterze.

  Warunkiem jest, że na dzień fiskalizacji kasy te są objęte potwierdzeniem Prezesa Głównego Urzędu Miar.

  Jak bedzie działał proponowany system centraly i kasy fiskalne online?

  W projekcie możemy przeczytać, że wprowadzenia podstaw prawnych do stosowania przez podatników nowego rodzaju kas fiskalnych online umożliwi, oprócz zapisu w pamięci kasy, również przekazywanie w sposób ciągły i zautomatyzowany informacji z kasy fiskalnej online do systemu informatycznego (Centralnego Repozytorium Kas) prowadzonego przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

  Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o oprogramowaniu dla sklepu zapraszamy na stronę główną o oprogramowaniu dla detalu

  Skontaktuj się z nami. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i zaproponujemy najlepsze rozwiązania.

  Skontaktuj się z nami +48 530 568 516 lub wypełnij formularz

  Zapewniamy pomoc w finansowaniu inwestycji. Leasing już od 1000 zł. Finansujemy do 100% wartości przedmiotu leasingu. Leasingujemy również urządzenia fiskalne. Proste procedury i wsparcie na każdym etapie. Dowiedz się więcej!