Nowoczesne telewizory hotelowe – 10 zalet które musisz poznać

 

Firma Samsung zaproponowała niedawno całkiem nowe rozwiązanie dla rynku hotelarskiego. Telewizory hotelowe z wbudowaną tak dużą ilością funkcji, że śmiało można je zakwalifikować, jako telewizory przyszłości. Mówi się, że dzisiejsze telefony jedyne, czego nie robią to kawy, ale to nic w porównaniu z najnowszymi telewizorami koreańskiego potentata. W tym artykule przedstawiamy 10 najważniejszych, spośród wielu możliwości telewizorów hotelowych.

1. Estetyka.

Wygląd pokoju hotelowego jest tym, na co klienci zwracają szczególną uwagę przy wyborze miejsca pobytu. Już dawno przestały swoim designem przeszkadzać, bowiem swoim wyglądem zachwycają i uzupełniają wystrój wnętrza. Najnowsze modele mają zaokrąglony, wygięty kształt, cienką ramę, a nawet dodatkowy, opływowy zegar, rodem z filmów science-fiction, który możemy zamontować w dolnej części telewizora.

2. Indywidualizacja klienta.

To funkcjonalność, która z pewnością zachwyci gości, np. poprzez indywidualne przywitanie klienta w pokoju. Nowoczesne telewizory mają opcję wpisania imienia klienta do systemu, dzięki czemu telewizor „wita się” z gościem hotelu po imieniu, co z kolei wpływa na poczucie własnej wartości klienta i podnosi jakość odczuć związanych z obiektem. Ta funkcjonalność umożliwia również grupowanie gości oraz wyświetlanie dedykowanych dla nich informacji np. dotyczących konferencji bądź sali, w której mają zajęcia, itd.

Nowoczesne telewizory hotelowe

3. Oferta na ekranie.

Ilość materiałów reklamowych hotelu, restauracji oraz zaprzyjaźnionych firm sprawia, że klientów denerwuje nadmierna ilość reklam. W wyniku tej niszy do telewizora został dodany specjalny, intuicyjny ekran, do którego właściciel hotelu może wgrać pełną ofertę, promocje i wszystko, co do tej pory mieściło się na materiałach reklamowych. Przedstawienie pełnej oferty w sposób wizualny daje wiele dodatkowych możliwości, a nie od dzisiaj wiadomo, że ludzki mózg chętniej zapamiętuje obrazy niż tekst. Dzięki ciekawej animacji, urzekającym obrazom i zatykającym dech w piersiach efektom możemy skusić klienta zdecydowanie bardziej owocnie niż za pomocą tradycyjnej gazetki.

4. Sterowanie głosem i gestami.

To interesująca funkcjonalnością telewizji hotelowej. Daje gościom możliwość sterowania telewizorem bez pilota, z każdej części hotelowego pokoju. Dodatkowo to z pewnością ucieszy młodych klientów oraz osoby o fascynacji najnowszą technologią, którzy pod wpływem niedawnej premiery kolejnej części Gwiezdnych Wojen, z pewnością docenią możliwość porozumiewania się z elektroniką.

5. Dostosowanie do dużych przestrzeni.

W przypadku większych powierzchni, takich jak rozłożyste apartamenty, pojawia się problem z umiejscowieniem telewizora tak, by znalazł się w możliwie optymalnym miejscu. Okazuje się, że firma Samsung wyszła naprzeciw oczekiwaniom hotelarzy i udostępniła telewizor z wbudowanym złączem do drugiego ekranu, wieloma wejściami USB i słuchawkowymi, a także zdalnym głośnikiem, który może być zamontowany w każdej części apartamentu.

6. Telewizja płatna.

Telewizory hotelowe mają łatwy system przeprogramowania telewizora na telewizję płatną. Z pewnością okaże się to olbrzymim plusem dla właścicieli hoteli, którzy za pomocą intuicyjnego menu mogą bez trudu przejść na wersję płatną i pobierać opłaty od klientów hotelu.

7. Indywidualny system podziału kanałów według różnych kategorii.

Do tej pory mieliśmy do czynienia z typowym rozkładem programów i ich tematycznym podziałem, jednak w hotelach ważny też jest język, wiek, czy zainteresowania gości. Stąd pojawiła się funkcjonalność, która w przejrzysty sposób dzieli programy na opcje językowe, dopasowuje je do zainteresowań grup wiekowej, czy zupełnie indywidualnych preferencji.

8. Kompatybilność z urządzeniami zewnętrznymi.

Telewizory hotelowe mają możliwość podłączenia urządzenia zewnętrznego pod złącze, które może być umieszczone w każdym miejscu pokoju. Dzięki temu goście mogą przeglądać zdjęcia wykonane smartphonem na wielkim ekranie, jednocześnie mogą skorzystać z opcji zdalnego pulpitu, czy podłączyć kamerę, aparat, tablet do telewizora. Dodatkową funkcjonalnością jest możliwość wbudowania routera WI-FI do telewizorów hotelowych, który może działać jako hot-spot.

9. Oszczędność czasu personelu hotelowego.

Roznoszenie plakatów promocyjnych po wszystkich pokojach to czasochłonne, niewdzięczne zajęcie, a dzięki telewizji personel może ten czas poświęcić gościom, co wpłynie na ich zadowolenie, a jednocześnie estetykę pokoju. Za jednym kliknięciem plakat pojawi się na wszystkich monitorach w hotelu bez chodzenia, bez przeszkadzania i bez zaangażowania dodatkowych osób! To niezwykle wygodne rozwiązanie, szczególnie dla dużych jednostek.

10. Pełne bezpieczeństwo.

Dzięki dodanemu do zestawu pilotowi kodowemu nigdy nie dojdzie do sytuacji, że sąsiad przełączy innemu klientowi program. Takie ryzyko niestety istniało do tej pory. Dzięki najnowszej technologii zniknęło raz na zawsze. W telewizor wbudowany jest także system zabezpieczeń, który blokuje funkcje administratora w taki sposób, aby hotelowy gość nie miał pełnego dostępu do zmian, co uchroni właścicieli hoteli od niespodziewanych zmian w interfejsie, haśle, czy kodowaniu kanałów.

Telewizory hotelowe 10 zalet to nie wszystkie. Jeśli chcecie poznać więcej, zapaszmy do kontaktu z nami.