Program do Baru lub Pubu. 5 elementów, które musi mieć DOBRY system POS.

Ludzie przychodzą do baru lub pubu w jednym celu: chcą się zrelaksować w gronie przyjaciół i znajomych. Ostatnią rzeczą, o jakiej marzą, jest długie oczekiwanie na piwo, przekąskę czy jakieś ciepłe danie. Ma być miło, szybko, bez pomyłek na rachunku.

Dobrze zarządzany lokal gwarantuje taki poziom obsługi, w czym pomaga mu prawidłowo dobrane i wdrożone oprogramowanie. Wielokrotnie byliśmy pytani, jaki powinien być dobry system POS i program do baru lub pubu. Zebraliśmy nasze doświadczenia i przygotowaliśmy ten poradnik.

Program do baru lub pubu. Oprogramowanie gastronomiczne do baru lub pubu. Systemy POS.

Oto 5 najważniejszych elementów.

1. Szybka i intuicyjna obsługa klienta – to kluczowe zadanie, ponieważ sprawnie obsłużony gość baru czy pubu z pewnością wróci do lokalu i przyprowadzi znajomych. System POS ma całkowicie zautomatyzować tak prozaiczne czynności, jak przyjmowanie zamówień przy stoliku i ich przygotowywanie w barze czy na kuchni. Kelner otrzymuje terminal z aplikacją do realizacji zamówień i wystawiania rachunków, która natychmiast przekazuje informację reszcie zespołu.

ZAMÓW WERSJĘ DEMO!

Zamówienia są przypisane do konkretnego stolika, co pozwala nad nimi zapanować, szczególnie wtedy, gdy gość domawia kolejne rzeczy (a w barze czy w pubie jest to norma). Koniec z karteczkami, koniec z błędnymi rachunkami, koniec z zapamiętywaniem numerów stolików i pomyłkami przy wydawaniu zamówień.

Im większą popularnością cieszy się lokal, tym bardziej potrzebny jest program dla pubu lub baru.

2. Moduł rezerwacji stolików – ta funkcjonalność umożliwia tworzenie list złożonych rezerwacji wraz z ich dokładnymi opisami. Pracownik przyjmujący rezerwację może wprowadzić informację o zaliczce i rozliczyć ją w końcowym rachunku.

Ponadto ważna jest możliwość wprowadzenia zamówienia na etapie składania rezerwacji. System automatycznie przypomni obsłudze o tym, że stolik jest zarezerwowany na konkretną liczbę gości. To znacznie ułatwia pracę i eliminuje pomyłki.

3. Inwentaryzacja alkoholi w barze lub w pubie to absolutna podstawa, ponieważ sprzedaż alkoholu stanowi trzon ich modelu biznesowego. Moduł inwentaryzacji pozwala na bieżąco zliczać ilość wydanego alkoholu z podziałem na jego rodzaj, np. piwo, wino, napoje wysokoprocentowe. Informacje te są przekazywane do komputera i zapisywane na dysku w formie raportów.

Mogą być również przechowywane na stanowisku POS. W ten sposób manager czy właściciel ma stały podgląd na zużycie alkoholu w lokalu.

Dzięki szczegółowym raportom może lepiej planować zakupy (kupować więcej popularnego alkoholu, a mniej tego, który nie schodzi).

4. Kontrola magazynu w praktyce jest to jeden z najtrudniejszych i najmniej lubianych elementów zarządzania lokalem gastronomicznym, dlatego warto ten proces zautomatyzować. System POS umożliwi skrupulatną rejestrację dostaw i pobrań z magazynu, wyliczy stany magazynowe oraz przygotuje kalkulację cen sprzedaży dla poszczególnych pozycji z karty.

Co więcej, znając ceny produktów (surowców), program policzy koszt przygotowania konkretnego dania. Znacznie ułatwia to zarządzanie lokalem i pilnowanie rentowności.

5. Obsługa dostaw i dokumentów bezpośrednio ze stanowiska POS – bardzo pomocne rozwiązanie, które usprawnia proces administrowania lokalem od strony zaplecza. Manager może wprowadzić szczegółowe informacje na temat dostarczonych towarów, a system automatycznie stworzy z tego raport finansowy i ilościowy.

Właściciel może uzyskać wgląd do tych danych z poziomu swojego komputera. System będzie przypominać o zbliżających się rozliczeniach z dostawcami, a także o brakach magazynowych i konieczności złożenia zamówienia na określone produkty.

Program dla baru lub pubu przestaje już być wyborem, a zaczyna koniecznością. Przynajmniej dla tych właścicieli, którzy chcą utrzymać rentowność swoich biznesów.

PROMOCJE  / GRATISY / PAKIETY

Pakiet bezpieczeństwa GRATIS!

Kup u nas jakiekolwiek urządzanie fiskalne – a koszt zakupu zapasowej kasy fiskalnej wyniesie 0 zł.

Zestaw sprzedażowy z kasa REVO.

Idealny zestaw w cenie kasy!

Papier termiczny wszystkie rozmiary najtaniej w POSBOX

Dostawa papieru termicznego GRATIS!

ZAUFALI NAM

Statystyki jasno pokazują, że wzrost zysków po wdrożeniu odpowiednio dobranego oprogramowania dla pubu, może wynieść nawet kilkanaście procent i nie ma w tym żadnej magii. Po prostu rozwiązania informatyczne eliminują gros błędów popełnianych przez personel – a to właśnie błędy generują straty.

W Posbox wiemy jak powinien działać program do baru lub pubu. Znamy niuanse działania gastronomii i obrotu alkoholami co znacznie usprawnia proces wdrażania oprogramowania i dzięki temu wprowadzimy dobre praktyki do twojego lokalu.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o oprogramowaniu dla gastronomii zapraszamy na stronę główną o oprogramowaniu dla gastronomii

Skontaktuj się z nami. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i zaproponujemy najlepsze rozwiązania.

Skontaktuj się z nami +48 530 568 516 lub wypełnij formularz

Zapewniamy pomoc w finansowaniu inwestycji. Leasing już od 1000 zł. Finansujemy do 100% wartości przedmiotu leasingu. Leasingujemy również urządzenia fiskalne. Proste procedury i wsparcie na każdym etapie. Dowiedz się więcej!

PRZYKŁADOWE ZESTAWY W NASZYM SKLEPIE INTERNETOWYM.

Zestaw POS Basic

Zestaw POS Basic dla gastronomii. System dla gastronomii w dobrej cenie.

już od 4471 netto

Najważniejsze cechy:
Tanie i ergonomiczne rozwiązanie
Doskonała do kawiarni, lodziarni, małego bistro, pubu, cukierni czy foodtrucka
Niewielkie wymiary (doskonała na małym blacie)
Intuicyjny i szybki system
Możliwość rozbudowy (WIFI, bluetooth)

Parametry techniczne:
Tablet HP Pavilion X2, 10,1″ WLED HD, 2GB RAM, 32GB SSD
Stojak na tablet
Drukarka fiskalna POSNET TRIO
Oprogramowanie gastronomiczne FIS POS Bistro

Zestaw POS Medium

Zestaw do gastronomii. Profesjonalne oprogramowanie dla gastronomii wraz ze sprzętem w przystępnej cenie.

już od 5990 netto

Najważniejsze cechy:
Profesjonalny terminal dotykowy TOSHIBA
Niezniszczalna drukarka fiskanla POSNET Thermal FV EJ
Renomowani producenci
Intuicyjny i szybki system
Doskonała ergonomia (15″ ekran)
Możliwość rozbudowy (WIFI, porty)

Parametry techniczne:
Terminal dotykowy TOSHIBA ANYPLACE z Windows 7 PRO,
Drukarka fiskalna POSNET Thermal FV EJ
Oprogramowanie gastronomiczne FIS-POS Bistro
Szuflada kasowa POSNET SKV

2017-09-21T18:48:36+00:00