Program do kawiarni lub cukierni. Poznaj 7 najważniejszych elementów dobrego oprogramowania.

Prowadzisz kawiarnię lub cukiernię, a może biznes 2w1? Na pewno więc wiesz, jak ważna dla Twoich klientów jest szybka obsługa i dobry program do kawiarni. Dziś coraz mniej osób może sobie pozwolić na leniwe przesiadywanie przy kawie.

Częściej natomiast chodzimy do kawiarni na spotkania biznesowe lub zabieramy aromatyczny napój ze sobą.

Oprogrmowanie dla kawiarni i cukierni. Co daje dobry progrm do kawiarni i cukierni

Wniosek? Z cukierniami jest podobnie – większość klientów chce szybko kupić ciasto czy pieczywo i wrócić do domu. Znając i rozumiejąc te potrzeby musisz zainwestować w program do kawiarni i cukierni, który znacznie usprawni obsługę klientów. Oto 7 najważniejszych elementów dobrego oprogramowania dla tego typu biznesów.

ZAMÓW WERSJĘ DEMO!

  1. Szybkość działania – kawa na wynos? Już się robi! Klient oczekuje właśnie takiego tempa obsługi i nie akceptuje bezpodstawnych przestojów. W cukierni jest tak samo. Wpadamy do niej po drodze, licząc na szybkie zrobienie drobnych zakupów „do kawy”.

  Nikt nie będzie w nieskończoność czekać na kilka bułek czy kostkę ciasta. Długie kolejki zabijają drobne punkty gastronomiczne.

  Dobry system POS do kawiarni czy cukierni powinien być wyposażony w funkcję mechanizmu szybkiej sprzedaży, co pozwala znacznie skrócić czas obsługi przy stoliku czy przy kasie.

  Eliminuje również ryzyko popełnienia błędu w zamówieniu czy księgowaniu płatności.

  2. Receptury i rozliczanie magazynu – jest to bardzo ważna funkcja w przypadku kawiarni, ponieważ w tej branży zysk zapewnia niemal wyłącznie marża na kawie.

  To stanowi pokusę dla pracowników, którzy mogą przynosić z domów kawę bardzo niskiej jakości i sprzedawać ją bez rejestracji w systemie. Zyskowność chwilowo wzrośnie, ale klienci na pewno odejdą.

  3. Wygląd stanowiska POS – kawiarnie i cukiernie mają (a przynajmniej powinny mieć) specyficzny klimat, sprzyjający relaksowi. Estetyczny wystrój to podstawa i nie można bagatelizować nawet najdrobniejszych szczegółów.

  Klient widzący efektowny terminal POS w kolorze pasującym do charakteru lokalu (np. białym, czerwonym czy szarym), od razu stwierdzi, że ma do czynienia z profesjonalnym, dobrze zarządzanym miejscem.

  Szczególnie, jeśli będzie mieć możliwość zobaczenia wizualizacji zamówionych przez siebie produktów na ekranie terminala POS.

  4. Obsługa i rozliczanie programów lojalnościowych – świetna funkcja szczególnie dla kawiarni sieciowych, które regularnie organizują programy lojalnościowe dla swoich klientów.

  Taki program może się jednak okazać wizerunkowym dramatem dla lokalu, który nie zapanował nad jego obsługą. Jeśli klient, mimo spełnienia warunków, nie otrzyma darmowej kawy czy ciastka, więcej do kawiarni nie wróci i narobi hałasu w mediach społecznościowych.

  5. Obsługa promocji – druga kawa gratis, Happy Hours, duża kawa w cenie średniej – to najpopularniejsze rodzaje promocji organizowanych w kawiarniach.

  W cukierniach z kolei można się spotkać z promocjami pod koniec dnia, gdy trzeba sprzedać pozostałe pieczywo czy świeże kanapki. Zapanowanie nad promocją nie jest wcale takie proste, szczególnie jeśli w lokalu często zmienia się personel.

  Dobry system POS do kawiarni lub cukierni rozwiąże sprawę i zawsze uwzględni promocję wtedy, gdy ona obowiązuje.

  6. Niezawodność – kawiarnie i cukiernie łączy jedno: ogromny ruch w ciągu dnia. Kwoty na pojedynczych paragonach nie są może wysokie, ale razem dają naprawdę duży obrót.

  Dlatego oprogramowanie do kawiarni czy cukierni musi być niezawodne, ponieważ każdy przestój generuje duże straty.

  Wybierając dostawcę systemu POS warto również zwrócić uwagę na warunki gwarancji i opieki technicznej (np. czas dojazdu serwisu, pomoc techniczna przez telefon itd.).

  PROMOCJE  / GRATISY / PAKIETY

  Pakiet bezpieczeństwa GRATIS!

  Kup u nas jakiekolwiek urządzanie fiskalne – a koszt zakupu zapasowej kasy fiskalnej wyniesie 0 zł.

  Zestaw sprzedażowy z kasa REVO.

  Idealny zestaw w cenie kasy!

  Papier termiczny wszystkie rozmiary najtaniej w POSBOX

  Dostawa papieru termicznego GRATIS!

  ZAUFALI NAM

  7. Kompaktowy rozmiar – zarówno kawiarnie, jak i cukiernie, są z reguły lokalami o mocno ograniczonej powierzchni, dlatego właściciele nie mogą sobie pozwolić na zbyt rozbudowane elementy systemu POS.

  Dla przykładu w kawiarni bardzo dobrze sprawdzają się tablety, które są poręczne i ułatwiają przyjmowanie zamówień przy stoliku

  Twoi klienci do kawiarni przychodzą po dobrą kawę, a do cukierni po pyszne ciasta i świeże pieczywo. Jednak wysokiej jakości produkt to w dzisiejszych czasach odrobinę za mało.
  Długie czekanie na realizację zamówienia, błędnie wystawiony rachunek – to drobiazgi, które potrafią zatrzeć nawet najlepsze pierwsze wrażenie.
  Dlatego zadbaj o profesjonalną obsługę i już teraz zainwestuj w dedykowane oprogramowanie do swojej kawiarni lub cukierni.

  Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o oprogramowaniu dla gastronomii zapraszamy na stronę główną o oprogramowaniu dla gastronomii

  Skontaktuj się z nami. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i zaproponujemy najlepsze rozwiązania.

  Skontaktuj się z nami +48 530 568 516 lub wypełnij formularz

  Zapewniamy pomoc w finansowaniu inwestycji. Leasing już od 1000 zł. Finansujemy do 100% wartości przedmiotu leasingu. Leasingujemy również urządzenia fiskalne. Proste procedury i wsparcie na każdym etapie. Dowiedz się więcej!