Nowoczesna pizzeria – jaki program do pizzerii i kompleksowego zarządzania sprzedażą wybrać?

Statystycznie najbardziej lubimy tę z pieczarkami, szynką i salami. Pizza to bezapelacyjna królowa dań na wynos i jedna z najpopularniejszych potraw na świecie bez względu na kulinarne kategorie.

Z badania przeprowadzonego przez Ipsos wynika, że aż 89% Polaków zamawiających jedzenie z dostawą do domu, wybiera właśnie ten włoski przysmak.

Program do pizzerii. Oprogramowanie do pizzerii i zarządzania dostawami na wynos. Nowoczesny system POS.

Wniosek? Pizzeria to wciąż naprawdę dobry biznes. Ten rynek jest jednak bardzo konkurencyjny, dlatego właściciele muszą gdzieś szukać przewagi. Bardzo pomaga w tym oprogramowanie do pizzerii typu POS, które usprawnia proces zamawiania i dostawy pizzy. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę wybierając konkretny system.

ZAMÓW WERSJĘ DEMO!

  Konieczność, nie wybór

  Program do pizzerii ma jedno podstawowe zadanie: usprawnienie i tym samym przyspieszenie pracy lokalu na wszystkich etapach, czyli od złożenia zamówienia przez klienta aż po powrót kierowcy i rozliczenie transakcji. Oczywiście to tylko ogólny zarys, ponieważ możliwości zaawansowanych systemów POS są dziś znacznie szersze.

  Nowoczesna pizzeria musi nadążać za potrzebami swoich klientów, a te są dość jasno określone. Ludzie chcą móc szybko zamówić jedzenie do domu, nie martwić się tym, czy kierowca znajdzie adres, z góry wiedzieć, ile zapłacą za całe zamówienie (wraz z dostawą) i oczywiście otrzymać pizzę w możliwie najkrótszym czasie.

  Ponadto miło byłoby dostać jakiś gratis, a w przyszłości nie musieć już ponownie tłumaczyć, gdzie jedzenie ma zostać dostarczone. Brzmi zbyt optymistycznie? Dobrze zaplanowany i wdrożony system gastronomiczny dla pizzerii spokojnie sobie z tym poradzi.

  Szybkie przyjęcie zamówienia i zero pomyłek

  Dobry system POS dla pizzerii oczywiście musi być wyposażony w moduł zamówień telefonicznych – to wciąż najpopularniejsza w naszym kraju forma zamawiania jedzenia na wynos. Tradycyjnie w takiej sytuacji pracownik zapisuje szczegóły zamówienia na kartce, która krąży później przez kuchnię do kierowcy. Takich kartek jest więcej, a zatem o pomyłkę nietrudno. Każda źle dostarczona pizza to natomiast strata dla firmy.

  Dzięki systemowi POS pracownik łatwo wprowadza informacje do wewnętrznej sieci i udostępnia je kuchni oraz kierowcom. Błędy zostają wykluczone, a cały proces jest znacznie skrócony.

  Rada

  Zamawiając program do pizzerii warto zwrócić uwagę, czy posiada on funkcję obsługi różnych kanałów sprzedaży: dowóz, na wynos, na miejscu.

  Sprawna dostawa to tańsza dostawa

  Rdzeniem działalności większości pizzerii jest sprzedaż jedzenia z dowozem na miejsce. Dlatego system POS musi być wyposażony w moduł delivery, czyli dostawy. Można go świetnie rozbudować i np. uczynić z niego mini centrum logistyczne dla całego lokalu.

  Przykładowo: klient zamawia pizzę pod konkretny adres, sprzedawca nie musi tracić czasu na dopytywanie, gdzie to jest, bo zdążył już zobaczyć wszystko na mapie Google, do której ma dostęp z poziomu oprogramowania. Tę samą mapę zobaczy kierowca. Pizza dojedzie na miejsce szybko i bez niepotrzebnego błądzenia.

  Ponadto moduł można wzbogacić o podział obszaru na strefy dostawy. Jest to bardzo wygodne, ponieważ sprzedawca nie musi za każdym razem sprawdzać, ile klient zapłaci za dowóz. Ta informacja jest podawana automatycznie po wpisaniu adresu.

  Moduł dostawy może usprawnić system rozliczeń z kierowcami. Kierowca wraca do pizzerii, loguje się do systemu i rozlicza ze sprzedaży gotówkowej lub kartą. Pozwala to w 100% kontrolować koszty dowozu.

  PROMOCJE  / GRATISY / PAKIETY

  Pakiet bezpieczeństwa GRATIS!

  Kup u nas jakiekolwiek urządzanie fiskalne – a koszt zakupu zapasowej kasy fiskalnej wyniesie 0 zł.

  Zestaw sprzedażowy z kasa REVO.

  Idealny zestaw w cenie kasy!

  Papier termiczny wszystkie rozmiary najtaniej w POSBOX

  Dostawa papieru termicznego GRATIS!

  ZAUFALI NAM

  Z szynką, ale bez pieczarek? Robi się!

  Klient żonglujący składnikami pizzy to koszmar każdego pracownika przyjmującego zamówienie. Pamiętajmy, że czasami nie jest to kwestia widzimisię, ale np. uczulenia na któryś ze składników. Dobry system POS dla pizzerii przewiduje takie sytuacje i posiada moduł modyfikacji produktu.

  Dzięki niemu pracownik może od ręki np. podzielić pizzę na części czy pozmieniać składniki. Informacja ta trafia bezpośrednio do kuchni, a ryzyko pomyłki zostaje wyeliminowane.

  Warto także wspomnieć o module promocji, czyli np. kup dwie pizze, trzecią dostaniesz gratis. Promocja nalicza się automatycznie, sprzedawca nie musi więc koniecznie o niej pamiętać, a klient otrzyma to, na co liczył.

  Raportowanie – niezwykle ważna rzecz

  Rentowność to dla wielu pizzerii trudny temat, ponieważ ta branża jest niesamowicie konkurencyjna. Każdy właściciel takiego lokalu powinien jednak szczegółowo analizować wyniki swojej restauracji, aby móc lepiej nią zarządzać. Oprogramowanie do pizzerii także daje taką możliwość. Mowa tutaj o raportowaniu sprzedaży, kosztów, analizie w czasie (np. wzrost obrotów w konkretnych okresach w roku).

  Cenne jest również tworzenie statystyk, dzięki którym właściciel pizzerii wie, gdzie mieszka najwięcej klientów lokalu (skąd pochodzi najwięcej zamówień). Może więc planować skuteczniejsze działania reklamowe, jak chociażby roznoszenie ulotek w danej strefie. System POS przedstawi również analizę skuteczności takiej akcji promocyjnej.

  Dobry program do pizzerii to znakomite narzędzie do bieżącego usprawniania pracy lokalu oraz zwiększania jego konkurencyjności. Nie zapominajmy też o korzyściach czysto wizerunkowych – szybka obsługa i brak pomyłek są bardzo ważne dla klientów. Nie ma więc żadnych wątpliwości, że każda nowoczesna pizzeria powinna zainwestować w takie rozwiązanie.

  Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o oprogramowaniu dla gastronomii zapraszamy na stronę główną o oprogramowaniu dla gastronomii

  Skontaktuj się z nami. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i zaproponujemy najlepsze rozwiązania.

  Skontaktuj się z nami +48 530 568 516 lub wypełnij formularz

  Zapewniamy pomoc w finansowaniu inwestycji. Leasing już od 1000 zł. Finansujemy do 100% wartości przedmiotu leasingu. Leasingujemy również urządzenia fiskalne. Proste procedury i wsparcie na każdym etapie. Dowiedz się więcej!