Wybieramy program do sklepu. 8 elementów dobrego programu wspomagających zarządzanie biznesem w handlu detalicznym.

Coraz trudniej sobie wyobrazić funkcjonowanie współczesnego sklepu bez nowoczesnych urządzeń wspieranych przez program do sklepu,  ułatwiająych zarządzanie sprzedażą. Dotyczy to praktycznie każdego profilu działalności: od sklepów spożywczych, przez przemysłowe, na marketach kończąc.

Branża handlowa musi szybko reagować na zmieniające się preferencje klientów – tak było chociażby z rewolucją, jaką przyniosły nam płatności bezgotówkowe, a następnie zbliżeniowe.

Program do sklepu. Najnowsze rozwiązania w oprogramowaniu dla detalu.

Nie ma więc żadnych wątpliwości, że funkcjonalny program do sklepu to podstawowa inwestycja, jaką powinien ponieść właściciel.

W tym poradniku wymieniamy 8 kluczowych elementów wspomagających zarządzanie biznesem w handlu detalicznym, które oferuje dobry system POS do sklepu.

ZAMÓW WERSJĘ DEMO!

1. Kompleksowe zarządzanie sprzedażą przez program do sklepu

Podstawowym zadaniem jakie ma program dla sklepu jest szybka i sprawna obsługa sprzedaży. Skrócenie czasu obsługi klienta nawet o kilkanaście sekund pozwala zaoszczędzić na personelu i znacznie podnieść satysfakcję klienta (według badań najbardziej nielubianym elementem zakupów jest oczekiwanie przy kasie).

Szybka obsługa potrafi również ograniczyć koszty personelu i ilość stanowisk kasowych. Dobre oprogramowanie dla sklepu musi również posiadać takie funkcje, jak ustalanie cenników (centralnie jaki i na pojedyńczym POSie), określanie promocji i rabatów (czasowych, godzinowych czy dla klientów uzależnionych od obrotu), co skutkuje pełną automatyzacją obsługi klienta i 100% nadzorem nad sprzedażą.

Dodatkowo system dla sklepu powinien oferować podgląd i pełną kontrolę stanu kasy oraz współpracować z terminalem płatniczym (najlepiej w taki sposób, że kwoty są przesyłane automatycznie na terminal – oszczędność czasu i brak błędów). Ważna jest również intuicyjność systemu POS i szybkość z jaką można nauczyć nowy personel obsługi programu.

2. Zarządzanie magazynem w oprogramowaniu dla sklepu

Program do detalu powinien umożliwiać bieżące nadzorowanie stanów magazynowych i posiadać funkcję ewidencji wartościowo-ilościowej.

Sprzedawca czy właściciel sklepu musi mieć możliwość zarządzania zamówieniami, dostawami, a nawet wieloma magazynami i magazynem centralnym z poziomu jednego urządzenia.

Przydatną funkcją oprogramowania do sklepu jest ponadto moduł szybkiej inwentaryzacji w połączeniu ze skanerem lub w najnowszych programach telefonem komórkowym.

3. Bezpieczeństwo danych w programie dla sklepu

Program do sklepu musi gwarantować pełne bezpieczeństwo przetwarzanych danych poprzez synchronizację stanowiska POS i tworzenie kopii bazy danych na chronionym serwerze.

Dzięki temu właściciel nie ryzykuje poważnych konsekwencji, jakie poniósłby w przypadku np. kradzieży urządzenia lub jego zniszczenia bądź awarii.

4. Dostęp do systemu z dowolnego miejsca na świecie w oprogramowaniu dla sklepu

Z dowolnego urządzenia, co oznacza wygodę i elastyczność. Właściciel lub inna upoważniona osoba może na bieżąco monitorować statystyki sprzedaży czy stany magazynowe za pośrednictwem komputera, tabletu czy smartfona, np. będąc w tym czasie w domu lub na wakacjach.

Można zlecać zamówienia i wprowadzać towar na podstawie faktury zakupowej, nie będąc na miejscu w sklepie.

Dostęp online umożliwia również sprawne zarządzanie siecią sklepów, dokonywać przesunięć między-magazynowych, czy dodawać produkty, i dzięki mobilnemu dostępowi, szybo reagować na wszystkie zdarzenia (szczególnie jeżeli nie ma uprawnionych osób w sklepie do dokonywania takich transakcji).

5. Współpraca z wieloma urządzeniami w programie dla sklepu

Oprogramowanie dla sklepu powinno zostać zintegrowane z każdym urządzeniem, które jest wykorzystywane do zarządzania sprzedażą i obsługi klientów.

Mamy tutaj na myśli chociażby wagi, drukarki kodów kreskowych, drukarki fiskalne czy sprawdzarki cen. Ważne jest również, aby program obsługiwał elektroniczną wymianę dokumentów EDI oraz kolektory danych.

PROMOCJE  / GRATISY / PAKIETY

Pakiet bezpieczeństwa GRATIS!

Kup u nas jakiekolwiek urządzanie fiskalne – a koszt zakupu zapasowej kasy fiskalnej wyniesie 0 zł.

Zestaw sprzedażowy z kasa REVO.

Idealny zestaw w cenie kasy!

Papier termiczny wszystkie rozmiary najtaniej w POSBOX

Dostawa papieru termicznego GRATIS!

ZAUFALI NAM

6. Integracje ze sklepami internetowymi w oprogramowaniu dla detalu

Sprzedaż internetowa to ogromna szansa na zwiększenie konkurencyjności dla sklepów stacjonarnych. Dobrze jest pomyśleć o takiej opcji już na etapie wyboru POS do sklepu.

System powinien być w pełni zintegrowany z oprogramowaniem do obsługi e-sklepów, takimi np. jak Prestashop czy Magento. Ewentualnie w przypadku posiadania własnego oprogramowania do zarządzania sklepem internetowym, musi istnieć możliwość zbudowania połączenia w programem do sklepu.

Inaczej bardzo uciążliwe będzie prowadzenie sprzedaży w przypadku posiadania sklepu stacjonarnego i sklepu internetowego obsługiwanego przez jeden magazyn.

7. Dowolna skalowalność w liczbie stanowisk i punktów sprzedaży w programie dla sklepu

W biznesie trudno jest w 100% przewidzieć, co będzie za rok, dwa czy pięć. Dlatego wybrany program do sklepu powinien „rosnąć” i rozwijać się razem z nim, czyli umożliwiać dodawanie kolejnych funkcji w zależności od potrzeb przedsiębiorcy.

 W przypadku wielu stanowisk POS, wszystko musi działać płynnie i automatycznie z możliwością dowolnej konfiguracji w zależności od potrzeb klienta (magazyn centralny z magazynami na sklepie lub tylko magazyny na sklepach, przesunięcia międzymagazynowe itd.).

Nie ma znaczenia czy mamy 2 czy 100 sklepów. Zasady i szybkość działania, konieczność zachowania pełnej kontroli i 100% poprawności rozliczeń są takie same. Dobre oprogramowanie dla sklepu musi umożliwiać płynny rozwój w miarę jak rośnie firma i jej obroty, oraz zwiększa się ilość punktów POS oraz stopień skomplikowania rozliczeń.

8. Spełnienie wymagań związanych z wymaganiami fiskusa

Program sprzedażowy rejestruje wszystkie zdarzenia związane ze sprzedażą i obrotem magazynowym. Wartości zarejestrowane przez program do sprzedaży będą stanowiły podstawę dla księgowości w rozliczeniach miesięcznych.

Wartość naliczonego podatku VAT oraz wysokość podatku dochodowego jest uzależnione od programu do sprzedaży. Każdy błąd lub źle rozliczone transakcje będą rzutować na wysokość rozliczeń publicznoprawnych i mogą skutkować poważnymi sankcjami w przypadku błędów.

Dlatego tak ważne jest wybranie partnera i programu do handlu, który będzie w 100% gwarantował bezpieczeństwo transakcji.

Wybierając program do sklepu nie kieruj się jedynie jego ceną. Najważniejsza jest funkcjonalność, niezawodność i bezpieczeństwo. Te cechy gwarantuje wyłącznie sprawdzone oprogramowanie objęte profesjonalną usługą wdrożeniową i serwisową dostawcy.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o oprogramowaniu dla sklepu zapraszamy na stronę główną o oprogramowaniu dla detalu

Skontaktuj się z nami. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i zaproponujemy najlepsze rozwiązania.

Skontaktuj się z nami +48 530 568 516 lub wypełnij formularz

Zapewniamy pomoc w finansowaniu inwestycji. Leasing już od 1000 zł. Finansujemy do 100% wartości przedmiotu leasingu. Leasingujemy również urządzenia fiskalne. Proste procedury i wsparcie na każdym etapie. Dowiedz się więcej!

PRZYKŁADOWE ZESTAWY W NASZYM SKLEPIE INTERNETOWYM.

Zestaw POS Basic

Zestaw POS Basic dla gastronomii. System dla gastronomii w dobrej cenie.

już od 4471 netto

Najważniejsze cechy:
Tanie i ergonomiczne rozwiązanie
Doskonała do kawiarni, lodziarni, małego bistro, pubu, cukierni czy foodtrucka
Niewielkie wymiary (doskonała na małym blacie)
Intuicyjny i szybki system
Możliwość rozbudowy (WIFI, bluetooth)

Parametry techniczne:
Tablet HP Pavilion X2, 10,1″ WLED HD, 2GB RAM, 32GB SSD
Stojak na tablet
Drukarka fiskalna POSNET TRIO
Oprogramowanie gastronomiczne FIS POS Bistro

Zestaw POS Medium

Zestaw do gastronomii. Profesjonalne oprogramowanie dla gastronomii wraz ze sprzętem w przystępnej cenie.

już od 5990 netto

Najważniejsze cechy:
Profesjonalny terminal dotykowy TOSHIBA
Niezniszczalna drukarka fiskanla POSNET Thermal FV EJ
Renomowani producenci
Intuicyjny i szybki system
Doskonała ergonomia (15″ ekran)
Możliwość rozbudowy (WIFI, porty)

Parametry techniczne:
Terminal dotykowy TOSHIBA ANYPLACE z Windows 7 PRO,
Drukarka fiskalna POSNET Thermal FV EJ
Oprogramowanie gastronomiczne FIS-POS Bistro
Szuflada kasowa POSNET SKV

2017-09-21T18:47:56+00:00