Wybieramy program do sklepu. 8 elementów dobrego programu wspomagających zarządzanie biznesem w handlu detalicznym.

Coraz trudniej sobie wyobrazić funkcjonowanie współczesnego sklepu bez nowoczesnych urządzeń wspieranych przez program do sklepu,  ułatwiająych zarządzanie sprzedażą. Dotyczy to praktycznie każdego profilu działalności: od sklepów spożywczych, przez przemysłowe, na marketach kończąc.

Branża handlowa musi szybko reagować na zmieniające się preferencje klientów – tak było chociażby z rewolucją, jaką przyniosły nam płatności bezgotówkowe, a następnie zbliżeniowe.

Program do sklepu. Najnowsze rozwiązania w oprogramowaniu dla detalu.

Nie ma więc żadnych wątpliwości, że funkcjonalny program do sklepu to podstawowa inwestycja, jaką powinien ponieść właściciel.

W tym poradniku wymieniamy 8 kluczowych elementów wspomagających zarządzanie biznesem w handlu detalicznym, które oferuje dobry system POS do sklepu.

ZAMÓW WERSJĘ DEMO!

  1. Kompleksowe zarządzanie sprzedażą przez program do sklepu

  Podstawowym zadaniem jakie ma program dla sklepu jest szybka i sprawna obsługa sprzedaży. Skrócenie czasu obsługi klienta nawet o kilkanaście sekund pozwala zaoszczędzić na personelu i znacznie podnieść satysfakcję klienta (według badań najbardziej nielubianym elementem zakupów jest oczekiwanie przy kasie).

  Szybka obsługa potrafi również ograniczyć koszty personelu i ilość stanowisk kasowych. Dobre oprogramowanie dla sklepu musi również posiadać takie funkcje, jak ustalanie cenników (centralnie jaki i na pojedyńczym POSie), określanie promocji i rabatów (czasowych, godzinowych czy dla klientów uzależnionych od obrotu), co skutkuje pełną automatyzacją obsługi klienta i 100% nadzorem nad sprzedażą.

  Dodatkowo system dla sklepu powinien oferować podgląd i pełną kontrolę stanu kasy oraz współpracować z terminalem płatniczym (najlepiej w taki sposób, że kwoty są przesyłane automatycznie na terminal – oszczędność czasu i brak błędów). Ważna jest również intuicyjność systemu POS i szybkość z jaką można nauczyć nowy personel obsługi programu.

  2. Zarządzanie magazynem w oprogramowaniu dla sklepu

  Program do detalu powinien umożliwiać bieżące nadzorowanie stanów magazynowych i posiadać funkcję ewidencji wartościowo-ilościowej.

  Sprzedawca czy właściciel sklepu musi mieć możliwość zarządzania zamówieniami, dostawami, a nawet wieloma magazynami i magazynem centralnym z poziomu jednego urządzenia.

  Przydatną funkcją oprogramowania do sklepu jest ponadto moduł szybkiej inwentaryzacji w połączeniu ze skanerem lub w najnowszych programach telefonem komórkowym.

  3. Bezpieczeństwo danych w programie dla sklepu

  Program do sklepu musi gwarantować pełne bezpieczeństwo przetwarzanych danych poprzez synchronizację stanowiska POS i tworzenie kopii bazy danych na chronionym serwerze.

  Dzięki temu właściciel nie ryzykuje poważnych konsekwencji, jakie poniósłby w przypadku np. kradzieży urządzenia lub jego zniszczenia bądź awarii.

  4. Dostęp do systemu z dowolnego miejsca na świecie w oprogramowaniu dla sklepu

  Z dowolnego urządzenia, co oznacza wygodę i elastyczność. Właściciel lub inna upoważniona osoba może na bieżąco monitorować statystyki sprzedaży czy stany magazynowe za pośrednictwem komputera, tabletu czy smartfona, np. będąc w tym czasie w domu lub na wakacjach.

  Można zlecać zamówienia i wprowadzać towar na podstawie faktury zakupowej, nie będąc na miejscu w sklepie.

  Dostęp online umożliwia również sprawne zarządzanie siecią sklepów, dokonywać przesunięć między-magazynowych, czy dodawać produkty, i dzięki mobilnemu dostępowi, szybo reagować na wszystkie zdarzenia (szczególnie jeżeli nie ma uprawnionych osób w sklepie do dokonywania takich transakcji).

  5. Współpraca z wieloma urządzeniami w programie dla sklepu

  Oprogramowanie dla sklepu powinno zostać zintegrowane z każdym urządzeniem, które jest wykorzystywane do zarządzania sprzedażą i obsługi klientów.

  Mamy tutaj na myśli chociażby wagi, drukarki kodów kreskowych, drukarki fiskalne czy sprawdzarki cen. Ważne jest również, aby program obsługiwał elektroniczną wymianę dokumentów EDI oraz kolektory danych.

  PROMOCJE  / GRATISY / PAKIETY

  Pakiet bezpieczeństwa GRATIS!

  Kup u nas jakiekolwiek urządzanie fiskalne – a koszt zakupu zapasowej kasy fiskalnej wyniesie 0 zł.

  Zestaw sprzedażowy z kasa REVO.

  Idealny zestaw w cenie kasy!

  Papier termiczny wszystkie rozmiary najtaniej w POSBOX

  Dostawa papieru termicznego GRATIS!

  ZAUFALI NAM

  6. Integracje ze sklepami internetowymi w oprogramowaniu dla detalu

  Sprzedaż internetowa to ogromna szansa na zwiększenie konkurencyjności dla sklepów stacjonarnych. Dobrze jest pomyśleć o takiej opcji już na etapie wyboru POS do sklepu.

  System powinien być w pełni zintegrowany z oprogramowaniem do obsługi e-sklepów, takimi np. jak Prestashop czy Magento. Ewentualnie w przypadku posiadania własnego oprogramowania do zarządzania sklepem internetowym, musi istnieć możliwość zbudowania połączenia w programem do sklepu.

  Inaczej bardzo uciążliwe będzie prowadzenie sprzedaży w przypadku posiadania sklepu stacjonarnego i sklepu internetowego obsługiwanego przez jeden magazyn.

  7. Dowolna skalowalność w liczbie stanowisk i punktów sprzedaży w programie dla sklepu

  W biznesie trudno jest w 100% przewidzieć, co będzie za rok, dwa czy pięć. Dlatego wybrany program do sklepu powinien „rosnąć” i rozwijać się razem z nim, czyli umożliwiać dodawanie kolejnych funkcji w zależności od potrzeb przedsiębiorcy.

   W przypadku wielu stanowisk POS, wszystko musi działać płynnie i automatycznie z możliwością dowolnej konfiguracji w zależności od potrzeb klienta (magazyn centralny z magazynami na sklepie lub tylko magazyny na sklepach, przesunięcia międzymagazynowe itd.).

  Nie ma znaczenia czy mamy 2 czy 100 sklepów. Zasady i szybkość działania, konieczność zachowania pełnej kontroli i 100% poprawności rozliczeń są takie same. Dobre oprogramowanie dla sklepu musi umożliwiać płynny rozwój w miarę jak rośnie firma i jej obroty, oraz zwiększa się ilość punktów POS oraz stopień skomplikowania rozliczeń.

  8. Spełnienie wymagań związanych z wymaganiami fiskusa

  Program sprzedażowy rejestruje wszystkie zdarzenia związane ze sprzedażą i obrotem magazynowym. Wartości zarejestrowane przez program do sprzedaży będą stanowiły podstawę dla księgowości w rozliczeniach miesięcznych.

  Wartość naliczonego podatku VAT oraz wysokość podatku dochodowego jest uzależnione od programu do sprzedaży. Każdy błąd lub źle rozliczone transakcje będą rzutować na wysokość rozliczeń publicznoprawnych i mogą skutkować poważnymi sankcjami w przypadku błędów.

  Dlatego tak ważne jest wybranie partnera i programu do handlu, który będzie w 100% gwarantował bezpieczeństwo transakcji.

  Wybierając program do sklepu nie kieruj się jedynie jego ceną. Najważniejsza jest funkcjonalność, niezawodność i bezpieczeństwo. Te cechy gwarantuje wyłącznie sprawdzone oprogramowanie objęte profesjonalną usługą wdrożeniową i serwisową dostawcy.

  Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o oprogramowaniu dla sklepu zapraszamy na stronę główną o oprogramowaniu dla detalu

  Skontaktuj się z nami. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i zaproponujemy najlepsze rozwiązania.

  Skontaktuj się z nami +48 530 568 516 lub wypełnij formularz

  Zapewniamy pomoc w finansowaniu inwestycji. Leasing już od 1000 zł. Finansujemy do 100% wartości przedmiotu leasingu. Leasingujemy również urządzenia fiskalne. Proste procedury i wsparcie na każdym etapie. Dowiedz się więcej!