Program do sklepu mięsnego – jaki wybrać, aby w pełni wykorzystać jego możliwości?

Czy w sklepie mięsnym potrzebny jest program do automatyzacji procesu sprzedaży? To pytanie retoryczne, choć nie każdy właściciel zdaje sobie z tego sprawę co potrafi program do sklepu mięsnego.

Wystarczy jednak spojrzeć na sklepy sieciowe, w których nie zamykają się drzwi, aby zrozumieć, że klienci – poza wysokiej jakości produktem – oczekują także sprawnej obsługi i wygody w robieniu zakupów.

To właśnie zadanie dla programu do sklepu mięsnego. W tym artykule wskażemy funkcje, które powinno posiadać dobre oprogramowanie.

Program do sklepu mięsnego. Oprogramowanie do sklepu.

ZAMÓW WERSJĘ DEMO!

  Na to koniecznie trzeba zwrócić uwagę wybierając program do sklepu mięsnego.

  Prowadząc rozmowy z dostawcami oprogramowania dla sklepu mięsnego, zdecydowanie warto im zadać kilka zasadniczych pytań. Pierwsze powinno dotyczyć stabilności i szybkości działania danego narzędzia. Dostawca ma możliwość przeprowadzenia prezentacji, ale przede wszystkim musi zagwarantować pełne wsparcie serwisowe i techniczne w możliwie najkrótszym czasie.

  Bezpieczeństwo przetwarzania danych – to niezwykle ważna kwestia, ponieważ za wszelkie niedopatrzenia w tym zakresie przedsiębiorca poniesie bolesne konsekwencje. Trzeba zatem zapytać dostawcę o to, czy jego program do sklepu mięsnego wykonuje automatyczne kopie bezpieczeństwa.

  Ponadto należy sprawdzić, czy program jest kompatybilny z urządzeniami wykorzystywanymi w sklepie, czyli wagami, kolektorami danych, skanerami czy terminalami płatniczymi.

  Partiowanie i terminy ważności w programie dla sklepu mięsnego.

  To jedna z najbardziej oczywistych funkcji, jakie powinien oferować dobry program do sklepu mięsnego.

  Chodzi tutaj o całkowitą automatyzację procesu zarządzania towarem i tym samym odciążenie pracowników, którzy mogą skupić się na obsłudze klienta.

  Oprogramowanie samo przypomina o zbliżającym się upływie terminu ważności produktów, dzięki czemu wyeliminowane zostaje ryzyko sprzedania mięsa po przekroczonym terminie.

  Kody ważone i działanie w programie dla sklepu mięsnego.

  Oprogramowanie do sklepu mięsnego musi obsługiwać kody ważone, dzięki czemu pracownicy od razu mogą oznaczyć sprzedany towar metką z wagą i ceną (końcową oraz jednostkową).

  Jest to szybkie i bardzo przejrzyste dla klienta. Ponadto pozwala bardzo precyzyjnie ewidencjonować sprzedaż zarówno pod względem ilościowym, jak i wartościowym.

  Sprzedaż przez kody produktów w programie dla sklepu mięsnego.

  Wielu pracowników sklepów mięsnych jest przyzwyczajonych do klasycznych kas fiskalnych. Dlatego dobrze będzie zainwestować w program do sklepu mięsnego, który umożliwia sprzedaż przez kody produktów.

  Znacznie ogranicza to popełnianie błędów i jest łatwiejsze w opanowaniu przez pracowników, którym trudniej przychodzi zaznajamianie się z nowymi technologiami.

  PROMOCJE  / GRATISY / PAKIETY

  Pakiet bezpieczeństwa GRATIS!

  Kup u nas jakiekolwiek urządzanie fiskalne – a koszt zakupu zapasowej kasy fiskalnej wyniesie 0 zł.

  Zestaw sprzedażowy z kasa REVO.

  Idealny zestaw w cenie kasy!

  Papier termiczny wszystkie rozmiary najtaniej w POSBOX

  Dostawa papieru termicznego GRATIS!

  ZAUFALI NAM

  Klienci oprogramowania dla gastronomi i oprogramowania dla sklepu

  Funkcje ważne ze względu na specyfikę produktu – program do sklepu mięsnego.

  Mięso ma krótki termin przydatności do spożycia. Straty na towarze stanowią największe ryzyko w tym biznesie, dlatego mądrze jest je ograniczać. Program do sklepu mięsnego bardzo w tym pomaga.

  Wystarczy wspomnieć o funkcji wysyłania zamówień bezpośrednio do centrali sieci lub do poszczególnych dostawców w momencie wystąpienia braków magazynowych. Dzięki temu sklep nie gromadzi nadmiaru produktów, które nie zostaną sprzedane i będą musiały trafić do utylizacji.

  Ponadto po otrzymaniu dostawy towaru do systemu zostają wprowadzone terminy ważności poszczególnych produktów. Nie ma zatem możliwości, aby pracownicy cokolwiek tutaj przegapili, a więc ryzyko sprzedaży nieświeżego mięsa jest żadne.

  Obsługa zwrotów i odpadów w progrmie dla sklepu mięsnego

  W sklepie mięsnym zwroty towaru zdarzają się relatywnie rzadko, jednak kwestia zarządzania odpadami jest na porządku dziennym. Dobry program do sklepu mięsnego powinien precyzyjnie ewidencjonować ilość odpadów i zwracanego mięsa, co pozwala tworzyć zestawienia i dostosować ofertę sklepu do realnego zapotrzebowania ze strony klientów.

  Dobrze dobrany i niezawodny program do sklepu mięsnego to wielkie wsparcie w prowadzeniu tego wymagającego biznesu. To także ukłon w stronę klientów z młodszego pokolenia, które jest przyzwyczajone do szybkiej obsługi i możliwie maksymalnej automatyzacji procesu zakupowego. Odpowiedzenie na ich potrzeby jest gwarancją podtrzymania lub nawet zwiększenia popularności sklepu.

  Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o oprogramowaniu dla sklepu zapraszamy na stronę główną o oprogramowaniu dla detalu

  Skontaktuj się z nami. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i zaproponujemy najlepsze rozwiązania.

  Skontaktuj się z nami +48 530 568 516 lub wypełnij formularz

  Zapewniamy pomoc w finansowaniu inwestycji. Leasing już od 1000 zł. Finansujemy do 100% wartości przedmiotu leasingu. Leasingujemy również urządzenia fiskalne. Proste procedury i wsparcie na każdym etapie. Dowiedz się więcej!