Telewizory hotelowe odpowiedzią na potrzeby hotelowych gości

Telewizory hotelowe stały się przedmiotem tak popularnym, że można śmiało mówić, iż każdy człowiek obył się z jego widokiem, także w hotelowym pokoju, przynajmniej tak się wydaje. Co, jeśli jednak wciąż potrafi zaskoczyć hotelowych gości?

Ludzka psychika kluczem do odniesienia sukcesu.

Jak zdobyć kolejnych gości i jak pozyskać zadowolenie klientów tak, aby wrócili do naszego hotelu? Te pytania nieustannie zaprzątają myśli hotelarzy. Okazuje się, że odpowiedzi często są ukryte w najprostszych ludzkich odruchach. Czujemy się lepiej i pewniej, gdy otacza nas to, co mamy na co dzień w domowych pieleszach i dlatego też pokój hotelowy powinien posiadać jak najwięcej cech wspólnych z domami klientów.

W odpowiedzi na tą ludzką mentalność firma Samsung stworzyła ideę perfekcyjnego telewizora hotelowego. Nie trwało to długo, gdy z etapu kreacji myśli, dotarli do realizacji.

telewizor hotelowy

Jak wyjść z szablonu

Telewizory hotelowe to już standard. A jednak jest coś zupełnie odkrywczego w nowych rozwiązaniach technologicznych w tych urządzeniach. Produkowane są obecnie modele specjalnie dedykowane dla hoteli. Co jest w nich innego? W czasach szalonej konkurencji hotel musi się czymś wyróżnić, by klient do niego wrócił.

Okazuje się, że jeśli przyjrzymy się bliżej potrzebom gości dostrzeżemy pewne powtarzające się schematy myślenia typowe dla człowieka. Skoro lubimy otaczać się przedmiotami, które kojarzą się z domem, to z pewnością pragniemy płaskiego nowoczesnego telewizora, skoro możemy w nim bez przeszkód przeglądać internet, życzymy sobie, aby w hotelu była taka możliwość, przykładów jest wiele.

Co nam się jeszcze może podobać, gdy trafiamy do hotelowego pokoju? Indywidualizacja. Jeśli włączymy telewizor, a na ekranie wyświetli się nasze imię i piękny ekran powitalny. Nasz dzień staje się lepszy, a poczucie własnej wartości wzrasta wraz z humorem, w końcu, „skoro nawet telewizor się ze mną wita, to muszę być wyjątkowy”, a jak wiemy – zadowolony klient to najlepsza reklama.

Jak jeszcze można wykorzystać telewizor hotelowy? 

Systemy w telewizji hotelowej dopasowane są także do potrzeb i zainteresowań klienta. Pojawił się ciekawy podział na kategorie, w zależności od preferencji gości. Wiek, narodowość, czy zainteresowania – według nich wyświetlane są kanały, zamiast typowego obrazu, co ułatwia znalezienie ulubionego programu przez gości.

Skoro telewizory hotelowe do nas mówią, to może też my możemy do nich? Sterowanie głosem to doskonałe narzędzie, które daje wiele zadowolenia z użytkowania. Leżąc w łóżku, z dala od pilota możemy zmieniać kanały, przeglądać oferty i menu.

Dodatkowo do telewizorów hotelowych montowane jest wejście na drugi ekran i głośnik. Czemu więc nie oglądać „Przeminęło z wiatrem” rozkoszując się relaksującą kąpielą, gdy męska połówka ogląda obok w pokoju mecz? Dzięki telewizji hotelowej stało się to naprawdę możliwe!

Irytacja klienta – rozdział zamknięty

Każdy człowiek, choć raz, poczuł wyraźną irytację na widok kolejnych ulotek wciskanych zewsząd do rąk. Stąd też wniosek, że klient czuje się lepiej, gdy nie widzi stosów materiałów reklamowych na hotelowej szafce. To jest coś, co drażni większość osób, a hotele muszą się wystrzegać irytowania swoich klientów.

Reklama otacza nas z każdej strony, a czasem osiąga poziom zupełnego przesytu i właśnie dlatego telewizory hotelowe to doskonałe rozwiązanie na piętrzącą się makulaturę na szafce nocnej. Możemy wgrać w nie ofertę naszego hotelu i przedstawić w sposób nie natarczywy, wizualny i przystępny.

Jeden obraz na telewizorze może zastąpić nawet pięć ulotek. Gość sam zdecyduje, którą częścią oferty jest zainteresowany, a taka swoboda odbije się na jego zadowoleniu. Kilka kliknięć i pojawia się oferta specjalna, kolejne kilka i ulubiony film. Dodatkowo wykazujemy tym dbałość o środowisko, co zapewne umknie większości gości, ale pozostanie w myślach miłośników natury, a więc jest to gwarancja kolejnych uśmiechów.

Główne cechy telewizorów hotelowych Samsung

• Oszczędność energii

Telewizory Samsung zostały zaprojektowane tak, aby obniżyć zużycie energii, a w efekcie dla hotelu – obniżają się koszty rachunków za prąd. Ekrany Samsung są również wytwarzane z mniej szkodliwych materiałów, tak więc produkcja i proces recyklingu są dużo bardziej wydajne i przyjazne dla środowiska.

• Elegancka obudowa

Elegancja, prostota, design, to najlepsze przymiotniki opisujące telewizory hotelowe Samsung. Dodatkowo, telewizory posiadają wąską obudowę, dzięki czemu goście hotelowi mogą cieszyć się obrazem na dużym ekranie.

• Obraz full HD

Obraz HD, to możliwość pełnego cieszenia się z obrazu emitowanego przez kanały w wersji HD, których jest coraz więcej w polskiej telewizji.

• Kanały zgodne z upodobaniami gości

Dzięki My Channel goście hotelowi mogą wybrać preferowane kanały, poprzez wybór języka oraz gatunku. W ten sposób, goście mogą łatwo i sprawnie znaleźć i cieszyć się pożądanymi kanałami. To oferuje cenną oszczędność czasu, jako że nie będzie już potrzeby „wyławiania” ulubionych programów i filmów z menu.

• Telewizor hotelowy z zegarem

Goście, poprzez naciśnięcie przycisku „info” na pilocie Samsung mogą sprawdzić sprawdzić aktualny czas, nawet kiedy telewizor będzie wyłączony.

• Możliwość podłączenia multimediów – USB 2.0

Goście mogą cieszyć się własnymi filmami, muzyką i zdjęciami przez proste podłączenie USB do telewizora Samsung bez ograniczeń formatu.